Scroll to top

#44 Pelin Baykan. Eller Her Şeyi Anlatıyor!

Konuklu Seri

#44 Pelin Baykan. Eller Her Şeyi Anlatıyor!

Çılgın kişiliği ile podcastimize anında muhteşem bir enerji katan bir insan Pelin Baykan. Kendisi sosyal girişimciliğe çok genç yaşlarında başlamış ve kısa sürede muhteşem başarılara imza atmış birisi. 2018 İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödüllerinde, Anlatan Eller girşimiyle "Erken Aşama" ödülünün de sahibi olan Pelin, bu başarısını ailesiyle beraber elde edebildiğini söylüyor.

Pelin konuşurken, artık kendisinde bir refleks haline gelmiş işaret diline de kullanıyor sürekli (Tabi siz ses kaydından pek anlayamacaksınız bunu :). İşaret diliyle hem sağır bireylere matematik dersi veriyor hem de işiten bireylere bu dili öğretiyor. O da yetmezmiş gibi Youtube üzerinden açtığı kanalla da sosyal etkisini binlerce insana ulaştırıyor.

Kendisini sürekli geliştirmeye ve yeni ilhamlar almaya çok hevesli birisi. Son zamanlarda özellikle psikoloji okumaları yaptığını söylemesi ve o alana özel ilgi duyması, doğrusu biraz bizi gerdi. Gerçek kişiliklerimizin podcast dinleyicileri huzurunda ifşa olmasından korktuk.

Sözün özü, bu bölümü dinlediğin zaman Pelin'den alacağın enerjiyle bir çılgınlık yapmak isteyebilirsin. Zaten çılgın bir insan olmadan dünyaya ne kadar faydalı bir insan olunabilir ki?
İlk çılıgınlığını yapıp bölümü dinle, sonrasını da sana bıraktık sevgili dinleyici ;)

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir