Scroll to top

Biz Kimiz?


Sosyal Podcast'in mikrofon önünde ve arkasında kimler var?

Muhammed Yunus Aktaş

Kurucu Ortak

Ankara'da doğdu, büyüdü. 2011 yılında İstanbul'a yerleşti. Koç Üniversitesi İşletme Bölümünde başarıyla öğretim hayatını tamamladı. Lise yıllarından beri sivil topluma olan ilgisi artarak devam ediyor ve o zamandan beri sosyal sorumluluk projelerinde aktif görev alıyor. Sosyal yardım hizmetleri için birçok kez Asya ülkelerine seyahatlerde bulundu. Sinemayla yakından ilgileniyor, kısa filmler çekiyor ve bu konuyla ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Değerleri eleştirel düşünme, yaratıcılık ve sosyal adalet.

Oğuzhan Ocak

Kurucu Ortak

Ankara'da doğup büyüdü. 2010 yılında Koç Üniversitesi Ekonomi bölümünü burslu olarak kazandı ve İstanbul'a yerleşti. 2013 yılında üniversite öğrencisiyken Omay Teknoloji'yi kurdu ve yüze yakın kurumsal müşteriye hizmet verdi. Başarılı, başarısız 10'a yakın girişim kurdu. Girişimlerinin çoğunda sosyal bir problemi hedef aldı. Şuanda halen Omay Teknoloji'nin yöneticiliğini yapmaktadır. Omay Teknoloji altında Sosyal Podcast, Omay.co ve BaskıBul gibi girişimler bulunmaktadır. Değerleri özgürlük ve vizyon sahibi olmak.

Elif Kurt

Araştırma

İstanbul’da doğup büyüdü. Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümünde başarıyla öğretim hayatını tamamladı. Sosyal Girişimcilik Okulu gibi organizasyonlarda sosyal sorumluluk projeleri yaptı ve aynı kurumda Genel Koordinatör olarak görev aldı. Kuveyt Türk Bankası’nda Sistem Analisti olarak çalıştı. Şu anda Anadolu Ajansı'nda Proje Uzmanı olarak çalışma hayatına devam etmektedir. Gıda israfı problemiyle yakından ilgilenmekte ve bu konuda blog yazıları yazmaktadır. Değerleri öz disiplin ve empati sahibi olmaktır.

Can Alp

Can Alp

Operasyon

İzmir’de doğup büyüdü, 2015 yılında üniversiteye başlamak üzere İstanbul’a yerleşti. Şu an Koç Üniversitesinde Kimya ve Biyoloji Mühendisliği son sınıf öğrencisi ve aynı zamanda S360 Sürdürülebilirlik ve Danışmanlık Hizmetleri şirketinde stajyer olarak sürdürülebilirlik ve şirketlerin daha sorumlu iş modellerine dönüşümü üzerinde çalışıyor. Daha önce Elgiz Müzesi’nde gönüllü olarak çalışmalar yaptı. Değerleri değişim ve empati.

Dünyanın Dört Bir Yanındaki Dinleyicilerimiz Arasına Katılın